Employees Agencja Pracy Tymczasowej

Jesteś tutaj

GDY NADCHODZI CZAS NA ZMIANĘ PRACY

Zmiany zachodzące na polskim rynku pracy sprawiają, że stajemy się bardziej mobilni. Z większą łatwością podejmujemy decyzje o zmianach również w życiu zawodowym. Decydując się na zmianę obecnej pracy nie należy postępować pochopnie. Warto przemyśleć tą decyzję i wziąć pod uwagę: ewentualną możliwość awansu u dotychczasowego pracodawcy, staż pracy oraz dodatkowe profity jakie przysługują w obecnym miejscu pracy.

A może awans…

Przed podjęciem decyzji o zmianie pracy przeanalizuj swoją obecną pozycję zawodową w firmie. Dopóki zakres wykonywanych przez Ciebie obowiązków daje ci satysfakcję a pracodawca daje ci możliwość podejmowania wciąż nowych wyzwań - nie podejmuj decyzji o odejściu bez zastanowienia. Oznacza to bowiem, że firma docenia twój wkład i zaangażowanie w pracę. Pamiętaj, że rozwój zawodowy nie musi oznaczać tylko i wyłącznie awansu „w górę”. Czasem warto w ramach awansu przejść do innego działu. Decyzja o zmianie pracy jest niezmiernie istotna w trakcie naszej kariery zawodowej. Musi nastąpić ona w odpowiednim czasie, gdyż niewłaściwie podjęta może zaważyć na naszym dalszym losie. Warto pamiętać, że również zbyt częsta zmiana zatrudnienia nie jest dobrym rozwiązaniem. Nadal zatrudnienie u wielu pracodawców na przestrzeni krótkiego okresu czasu wzbudza duże podejrzenia. W szczególności jeśli zmiany następują po okresie próbnym. Doprowadza to do obaw, że pracownik najzwyczajniej się nie sprawdził.

Przemyśl dobrze decyzję…

Jeśli rozważasz zmianę pracy, przeanalizuj wszystkie argumenty przemawiające „za” i „przeciw”. Pamiętaj, że wyższa pensja nie zawsze oznacza lepsze warunki pracy. Często zdarza się, że firma proponująca większe zarobki, pozbawia pracowników innych korzyści takich jak: opieka medyczna, służbowy samochód czy telefon komórkowy. Nie kieruj się również tylko i wyłącznie kwestią finansową. Równie ważna jest dobra atmosfera w pracy a przede wszystkim osobista satysfakcja, jaką z niej czerpiemy.