Employees Agencja Pracy Tymczasowej

Jesteś tutaj

Artykuły

Informujemy, że dane osobowe, których administratorem pozostaje firma Employees Sp. z o o.
Każdy z nas w swoim życiu, od czasu do czasu proszony jest o przedstawienie osoby nam znanej komuś innemu. Zazwyczaj dotyczy to sytuacji prywatnych np.: spotkań towarzyskich, spotkań w gronie rodzinnym itp. W takich przypadkach raczej nie sprawia nam to większego kłopotu.
Bez względu na charakter pracy, którą wykonujemy większość z nas spotkała się z koniecznością autoprezentacji w różnych sytuacjach zawodowych, np.:
Bez względu na to jakiego rodzaju rozmowę zamierzasz przeprowadzić dobrze jest wcześniej ją zaplanować. Warto mieć orientację na temat tego, z kim chcesz rozmawiać, kiedy zamierzasz zadzwonić, co powiesz, aby osiągnąć cel.
Czy zdarzyło się kiedyś, że w rozmowie z inną osobą miałeś niemiłe wrażenie, że tak naprawdę to ona wcale Cię nie słucha? Utrzymuje z Tobą kontakt wzrokowy, znacząco potakuje, a nawet kończy za Ciebie zdania, ale wciąż nie możecie nawiązać porozumienia?
Zgodnie z art. 17 Kodeksu pracy: Pracodawca jest obowiązany ułatwiać pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych.
Wygrałeś proces rekrutacyjny w wymarzonej firmie?Zdobyłeś stanowisko pracy, na którym zawsze chciałeś się sprawdzić?To bardzo dobra wiadomość! Pamiętaj jednak, że to niestety nie koniec stresowych sytuacji…
Zmiany zachodzące na polskim rynku pracy sprawiają, że stajemy się bardziej mobilni. Z większą łatwością podejmujemy decyzje o zmianach również w życiu zawodowym. Decydując się na zmianę obecnej pracy nie należy postępować pochopnie.
Pierwszy kontakt kandydata z potencjalnym pracodawcą sprowadza się zazwyczaj do przesłania dokumentów aplikacyjnych. Sposób w jakim zaprezentujemy w nich swoją osobę będzie miał znaczący wpływ na dalszy proces rekrutacji i przyczyni się do tego, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę z konsultantem.
Według danych podanych przez GUS, czerwiec 2007 r. jest kolejnym miesiącem, w którym odnotowano spadek stopy bezrobocia zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i rocznym.W porównaniu z czerwcem 2006 r. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy pod koniec czerwca 2007 r. wyniosła 1 895,1 tys. Jest to spadek, w stosunku do poprzedniego miesiąca, o prawie 4,5%.
We wtorek 11/09/2007, zgodnie z zapowiedziami, Rada Ministrów wydała rozporządzenie o zmianie wysokości minimalnego wynagrodzenia od stycznia 2008 roku.Minimalna płaca wzrośnie o 20,3%, tj. o kwotę 190,00 PLN brutto i od nowego roku wynosić będzie 1.126,00 PLN brutto. 
Z dniem 1 listopada 2007, władze niemieckie zadecydowały o zniesieniu ograniczeń na pracę dla inżynierów, specjalistów od budowy maszyn i pojazdów oraz elektrotechniki. Ograniczenia zostały zniesione wobec Polski jak i pozosałej, jedenastki nowych państw, wchodzących w skład Unii Europejskiej.
Od momentu otwarcia holenderskich granic dla polskich pracowników, coraz więcej Rodaków decyduje się na wyjazd i założenie w Holandii jednoosobowych, dobrze prosperujących firm. Problem pojawia się w obszarze opodatkowania osiąganych tam dochodów, ponieważ o podatek upomina się zarówno holenderski jak i polski fiskus.
Już w przyszłym roku rozpocznie działalność, opracowywany skrzętnie przez resort pracy, system oceny przydatności zagranicznych fachowców spoza UE, pozyskiwanych do pracy na terenie Polski.
W dniu 29 stycznia 2008 r. Minister Pracy i Polityki Społecznej - Pani Jolanta Fedak, podpisała rozporządzenie mające na celu zmianę wcześniejszego stanu prawnego z obszaru wykonywania pracy przez cudzoziemców, bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę (Dz.U. Nr 156 poz.1116 oraz Nr 120 poz.824 z 2007r.).

Strony