Employees Agencja Pracy Tymczasowej

Jesteś tutaj

PIERWSZY DZIEŃ W PRACY

Wygrałeś proces rekrutacyjny w wymarzonej firmie?

Zdobyłeś stanowisko pracy, na którym zawsze chciałeś się sprawdzić?

To bardzo dobra wiadomość! Pamiętaj jednak, że to niestety nie koniec stresowych sytuacji…

W nowej pracy oceniać Cię będzie nie tylko szef, z którym dotychczas miałeś styczność podczas procesu rekrutacji, ale także cały zespół, z którym będziesz współpracować.

Zaprezentuj się z jak najlepszej strony!

Pamiętaj o tym, że pierwsze wrażenie w kontaktach międzyludzkich jest bardzo istotne. Na pewno pomocne okażą się podstawowe reguły autoprezentacji:

  • przede wszystkim, na początek, zadbaj o higienę osobistą i schludne, czyste ubranie. Nie pozostawiaj doboru garsonki lub garnituru na ostatnią chwilę. Warto wybrać strój na dzień przed rozpoczęciem pracy.
  • pamiętaj o dobrych manierach. Zadbaj o to, aby już podczas pierwszego dnia pracy poznać cały zespół współpracowników. Przedstaw się wszystkim z imienia i nazwiska. Nie oznacza to jednak, że musisz poznać wszystkich w jednej chwili – staraj się wyczuć odpowiedni moment, gdy widzisz, że nie są bardzo zajęci.
    bacznie obserwuj atmosferę panującą w firmie oraz w zespole. Bądź czujny i słuchaj uważnie informacji jakie otrzymujesz. Nie staraj się od razu przeforsować wszystkich swoich pomysłów za wszelką cenę. Daj sobie trochę czasu na poznanie zasad i reguł według których funkcjonuje Twój zespół.
  • pamiętaj o uśmiechu i pogodzie ducha. Optymistyczne nastawienie do otoczenia pomaga wybrnąć z wielu sytuacji.

Dobre wrażenie – jak je podtrzymać?

Pracodawca zatrudniając Cię w swojej firmie, dał ci szanse zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Wykorzystaj to!
Udowodnij, że wybierając Ciebie, dokonał właściwego wyboru.
Pamiętaj, aby oprócz zaangażowania merytorycznego ,uczestniczyć również w życiu firmy. Nie zapominaj, że osobiste zaangażowanie i identyfikowanie się z firmą jest niezwykle cenione przez Pracodawców.