Employees Agencja Pracy Tymczasowej

Jesteś tutaj

Trudne rozmowy. Jak we właściwy sposób dokonywać prezentacji osoby?

Każdy z nas w swoim życiu, od czasu do czasu proszony jest o przedstawienie osoby nam znanej komuś innemu. Zazwyczaj dotyczy to sytuacji prywatnych np.: spotkań towarzyskich, spotkań w gronie rodzinnym itp. W takich przypadkach raczej nie sprawia nam to większego kłopotu. Problemy jednak pojawiają się w sytuacjach bardziej formalnych, np.: gdy, ktoś z naszych znajomych prosi o pomoc w znalezieniu posady.

Jeżeli wysoko cenisz umiejętności zawodowe znajomego lub miałeś okazję obserwować go w pracy, zapewne nie będzie to takie trudne. Sprawa komplikuje się jednak, gdy osoba przez Ciebie polecana, nie jest Ci dobrze znana lub wątpisz w jej kwalifikacje zawodowe. Co wtedy? W takich przypadkach zalecana jest daleko idąca ostrożność.

  • Zanim zaplanujesz spotkanie obu zainteresowanych stron, postaraj się dokonać rzeczowej prezentacji opartej na faktach.
  • Gdy odpowiadasz na pytania osoby, której polecasz Swojego znajomego, udzielaj jej tylko konkretnych i sprawdzonych informacji.
  • Pamiętaj, aby unikać wydawania opinii lub bezpośredniej rekomendacji chyba, że jesteś całkowicie przekonany o umiejętnościach swojego znajomego.

W przeciwnym wypadku obie osoby mogą poczuć się rozczarowane, a to z kolei pogorszy Twoje relacje z każdą z nich.